למה שנתרום לך?

העיתונות נמצאת כיום במשבר קשה. אמצעי התקשורת המסחריים תלויים בבעלי ההון, שמשתמשים בהם כדי לקדם אינטרסים שונים ומשונים. השידור הציבורי נחלש מאוד, ומושפע מהתערבות של פוליטיקאים.

אצלי תקבלו:

1. כתיבה אמינה והוגנת, עם קישורים למקורות ראשוניים, עם הקפדה על הדיוק והבאת תגובות, ובלי אינטרסים כלכליים ואישיים סמויים.

לדוגמא: הכתבות על ניגודי העניינים של מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, על התשלום שמקבלות חברות האוטובוסים מהמדינה תמורת "נסיעות פיקטיביות" ועל החשש להיווצרות קרטל קרקעות; ראיונות עם משה כחלון, עם פרופ' ירון זליכה ועוד; וטורי דעה רבים.

2. קידום של מאבקים ציבוריים. בשנים האחרונות הבאנו להגשת כתבי אישום נגד מפעלים מזהמים; לאכיפה טובה יותר של החוק, האוסר העברת מענקים מהמדינה למפעלים מזהמים; להתפטרות של עו"ד רם כספי מתפקידו כבורר בפרויקט הרכבת הקלה בי-ם לאחר חשיפת ניגוד עניינים שלו; ועוד.

בנוסף, השתתפנו במאבקים ציבוריים משמעותיים, כמו המאבק (שהצליח) למען חוק אוויר נקי; המאבק (שהצליח חלקית) להעלאת התמלוגים שמשלמים התאגידים שמנצלים את אוצרות הטבע של ישראל; המאבק (שנכשל) בהפרטת הקרקעות; ועוד.

3. אצלי אין הוצאות "הנהלה וכלליות", תלות בתרומות מגופים מסחריים או מקרנות, או תשלום לרואי חשבון, משווקים, מגייסי תרומות ושאר ירקות. כל שקל שתתרמו ישמש למימון פעילות נטו.

הבנתי. איך תורמים?

אפשר באשראי או במכתב עם צ'ק. תודה מראש.